Rektörümüz

6847 defa okundu

 

Sevgili Gençler,

Biz bilgiyi, sadece bilgi olarak muhafaza etmeye değil, bilgiyi hayatın içinde kullanmaya odaklanıyoruz. Böyle bir bakış açısı da, öğrencilerimizi uygulamacı bir anlayış ile yetiştirmemiz gerektiğine inanıyoruz. 

Biz okul ortamlarında elde edilen akademik verileri yerleşkelere hapsolmaktan çıkarıp, onları Ar-Ge faaliyetleriyle; sanayinin, ticaretin, daha doğrusu bütün iş dünyasının içine taşımak zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Ve biz insanımızın daha kaliteli bir hayat sürmesi için gerekli olan yeniliklere, yeni teknolojilere imza atmanın varlık nedenimiz olduğunu düşünüyor ve “Uygulamalı Eğitimde ‘Ortak Akıl ' ” mottosuyla sizi geleceğe hazırlıyoruz.

Yenilikçi üniversite perspektifinden; Uygulamalı Eğitimde 3+1 ve 7+1 modellerini hayata geçiriyoruz.  

Üniversitemizin bu bakış açısı inşallah kısa bir sürede anlaşılacak ve ilgi görecektir. Biz Uygulamalı Bilimler Üniversitesi konseptini ülkemizin geleceği açısından “Değişimin başladığı yer…” olarak görüyoruz.

Öğretim programlarımızda yer alan dersleri uygulamalı hale getirme konusunda gayret ediyoruz. İş hayatının ihtiyaç duyduğu beceri alanlarını, doğrudan eğitim programlarımıza, derslerimize transfer etme çabasındayız. Saha çalışmalarına, işyeri eğitimlerine, daha uzun süreli stajlara ağırlık verme düşüncemiz bunun içindir. Çünkü bu sayede bilgili ama iş hayatının gerçeklerine yabancı mezunlar olmaktan çıkıp, hem bilgili hem de daha okurken iş deneyimi kazanmış mezunlar haline geleceksiniz. Bu akademik donanıma ek olarak sizlere hayata sevgiyle bakmak, sorumluluk sahibi olmak, aileye, ülkeye ve dünyaya faydalı olmak gibi hasletleri kazandırabilmek için gönlünüze ve kalbinize dokunmak istiyoruz. Üniversitemizin en büyük hayali “iş arayan” değil “iş için aranan” bireyler yetiştirmektir. 

Sizler bu bakış açısına sahip bir üniversitenin öğrencilerisiniz. Onun için kendinizi şanslı görmeli, yeni üniversite modeline dair adımları bizden beklemeli, hatta bizi zorlamalısınız. Bizim en büyük dayanak noktamız sizlersiniz.

Bu anlayış içerisinde sizleri sevgiyle kucaklıyor, hepinize hayatınızın tüm evrelerinde üstün başarılar diliyorum.

Prof. Dr. İbrahim DİLER

 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü

 

 

 

 

 

 

YÖNERGE VE DOKÜMANLAR